Zalety wynikające z leasingu

Decydując się na skorzystanie z jednej z ofert leasingowych należy dokładnie przeanalizować czy to wszystko się opłaca. Najczęściej w leasingu brane są samochody. Większe firmy w ten sposób wyposażają pracowników w pojazdy firmowe. Korzystanie z leasingu staje się również popularne wśród lekarzy. Sprzęt medyczny do wykonywania skomplikowanych zabiegów czy badań jest bardzo drogi. Jednak dzięki leasingowi możliwy do zdobycia. Ale jakiego rodzaju zalety związane są z leasingiem? Czy rzeczywiście korzyści jakie daje leasing będą skłaniać do skorzystania z oferty?

Łatwiejszy do uzyskania od kredytu

Finansowanie zakupu środków trwałych, niezbędnych w toku prowadzonej działalności wymaga posiadania sporych rezerw. Jeżeli firma nie posiada środków to może udać się do banku po kredyt lub też skorzystać z leasingu. Leasing ma tę przewagę nad kredytem, że łatwiej go uzyskać, szczególnie kiedy ubiegająca się firma posiada wysoki wskaźnik zadłużenia.

Korzyść podatkowa

Najczęściej wymieniana zaleta jaką daje leasing. Każda rata leasingowa jest po prostu kosztem firmy. Można ją zaksięgować bez żadnych problemów, tym samym zmniejszać potencjalne zaliczki płacone na podatek dochodowy.

Przeznaczenie środków finansowych na inne działania

Zamiast płacić całą wartość np. samochodu, w leasingu stosuje się płatności ratalne. Najczęściej mowa o 36 ratach lub 60 ratach. Raty w skali działalności firm są dość niskie i pozwalają na spokojnie spłaty każdego miesiąca. Firmy posiadające równocześnie spore środki finansowe do zadysponowania mogą przeznaczyć je na innego rodzaju inwestycje, na które przykładowo nie można uzyskać leasingu.

Korzystając z leasingu można zatem uzyskać spore korzyści. Zalety tej formy uzyskiwania środków trwałych sprawiają, że staje się on coraz popularniejszy, coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z usług firm leasingowych