Leasing samochodowy

Leasing samochodowy jest to pojęcie znane praktycznie każdemu kierowcy. Dzięki niemu można być w posiadaniu samochodu osobowego, bez konieczności angażowania swoich, osobistych środków finansowych. Co jest również ważne i istotne, przy tym wszystkim, leasing absolutnie nie zmniejsza zdolności kredytowej danej osoby. Warto także wiedzieć, iż w dzisiejszych czasach wyróżniany jest zarówno leasing operacyjny (jest to częściej wybierana opcja) jak i również finansowy. Przede wszystkim, oba te wyżej wymienione formy leasingowe, zdecydowanie różnią się od siebie zwłaszcza kwestiami związanymi z podatkami. Leasing operacyjny ma miejsce wówczas, gdy pojazd leasingowany zaliczany jest wyłącznie do majątku leasingodawcy. Natomiast, w drugiej sytuacji, czyli jeśli chodzi o leasing finansowy, zaliczany jest on do leasingobiorcy. Dwie opcje wpływają bezpośrednio na późniejsze rozliczanie się w ramach podatku.

Leasing samochodowy jest doskonałą opcją ,,wypożyczenia” samochodu wówczas, jeśli nie ma się całej gotówki na zakup konkretnego modelu auta. Natomiast oczywiście zarówno leasingobiorca jak i również leasingodawca muszą trzymać się jasno wytyczonych reguł i regulaminu. Leasingobiorca musi spłacać zawsze w terminie – raty leasingowe. Trzeba mieć na uwadze fakt, iż on, jeśli tego nie będzie robił, to wówczas firma leasingowa może nawet wezwać go do spłaty zadłużenia w trybie natychmiastowym. Z całą pewnością, do zalet takiej formy wzięcia samochodu należą następujące czynniki:

  • istnieje możliwość odliczenia podatku VAT, co równocześnie skutkuje obniżeniem kosztów za samochód osobowy,
  • leasing absolutnie nie wpływa na zdolności kredytowe danej osoby,
  • nie trzeba angażować własnej gotówki, co niewątpliwie jest ogromnym atutem,
  • procedura jest bardzo prosta, zrozumiała i nieskomplikowana,
  • odpowiedzialność za samochód, ubezpieczenie i składki nie spoczywa tylko na leasingobiorcy, ale też na leasingodawcy.

Leasing cieszy się ogromną popularnością w dzisiejszych czasach i ma on wielu zwolenników. Samochód można wybrać w ramach leasingu dla siebie, według indywidualnych, swoich preferencji. Może to być na przykład samochód bardziej kompaktowy, typu SUV, czyli sportowo – użytkowy, ale i również może to być samochód z nawet wyższej klasy. Wybór jest ogromny jeśli chodzi o typ samochodów. Leasing samochodowy jest zdecydowanie rozwiązaniem na miarę dzisiejszych czasów, dwudziestego pierwszego wieku. Doskonale ta opcja się sprawdza zarówno w samochodach benzynowych jak i dieslowych.