5 kroków jak wyjść zadłużenia

Mając na swoim koncie zbyt wiele zobowiązań, które znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe, chcąc stanąć na nogi zaczynamy szukać rozwiązań. Mamy dla was kilka kroków jakie powinniśmy wcielić w nasze życie aby wyjść z zadłużenia. Nie są to pomysły, z których macie wybrać najlepszy. To kolejne etapy waszej drogi, które musicie przejść bez wyjątku.

Oto 5 kroków jak wyjść z zadłużenia:

  1. Świadomość popełnionych błędów

Nie osiągniecie sukcesu jeśli nie uświadomicie sobie co jest przyczyną waszej trudnej sytuacji. Niestety, nie ma się co oszukiwać, ale w większości przypadków sami jesteśmy winni sytuacji w jakiej się teraz znajdujemy, jednak nie oznacza to, że zostaniemy z nią sami. Wręcz odwrotnie. Szukacie pomocy więc właśnie my wyciągamy do was rękę. Uświadomienie komuś jego błędów nie ma na celu negatywnej oceny jego osoby. Świadomość popełnionych błędów ma na celu zobrazowanie „na chłodno” sytuacji, w której się znajdujecie i znalezienie przyczyny takiego stanu rzeczy. Najprościej będzie jeśli zastanowicie się po co były wam kolejne kredyty? Czy były one koniecznością, a może tylko łatwą gotówką na zrealizowanie kolejnej zachcianki? Czy przed zaciągnięciem zobowiązania zastanowiliście się jak dużym obciążeniem będzie kolejna rata? Czy pomyśleliście o wcześniejszych niespłaconych pożyczkach? Czy może w waszej głowie rysował się tylko obraz kolejnej nowej rzeczy, a nie spłata rat? Jeśli dojdziecie do wniosku, że mogliście ustrzec się obecnej sytuacji możecie przejść do kolejnego etapu.

  1. Dodatkowe zarobki

Jeśli wysokość rat przekracza wasze możliwości finansowe musicie postarać się o to aby zwiększyć wpływy do domowego budżetu. Podoba się wam to czy nie ale osiągniecie to dzięki swojej pracy. Jeśli macie możliwość możecie wziąć nadgodziny w waszej aktualnej pracy. Możecie także poszukać zajęcia dodatkowego. Czy jest coś w czym jesteście dobrzy np. rękodzieło, nauczanie, pieczenie ciast, majsterkowanie itd.?

Może macie jakąś pasję, którą możecie połączyć z zarabianiem. W wielu przypadkach na prawdę nie trzeba wywracać swojego życia do góry nogami, a jedynie zastanowić się w czym jesteśmy dobrzy i przekształcić to w pracę dodatkową. Obecnie jest także wiele możliwości na zarabianie w sieci. Wystarczy odrobina chęci.

  1. Oszczędzanie

Jednym z 5 kroków jak wyjść z zadłużenia jest oszczędzanie. Niestety nie będzie to czas przyjemności. Od teraz zarabiasz na to aby stanąć na prostą. Poza niezbędnymi wydatkami musisz zaciągnąć pas. Wszelkie przyjemności należy odłożyć na później aby skupić się na oszczędzaniu aby regularnie spłacać raty kredytu. Tylko w ten sposób odłożysz niezbędną gotówkę na spłatę zobowiązań i nie będzie generował dodatkowych kosztów w postaci odsetek od nieterminowej spłaty, które nie są małe.

  1. Poszukaj pomocy profesjonalisty

To wszystko w dalszym ciągu może nie zagwarantować ci pełnego sukcesu. Pamiętaj jednak, że wcześniejsze kroki są niezbędne, ale mogą być zwyczajnie niewystarczające. Kiedy na swoim koncie masz tyle zobowiązań, że nawet przy zwiększeniu zarobków i oszczędzaniu nie starcza na pokrycie wszystkich rat, musisz zastanowić się także nad zmniejszeniem ich wysokości. Pamiętaj jednak, że nie należy robić tego w pojedynkę. Ze względu na trudną sytuację finansową i duże zadłużenie powinieneś zwrócić się o pomoc do profesjonalnego doradcy kredytowego, który po analizie twojej sytuacji poszuka odpowiedniego rozwiązania.

  1. Kredyt konsolidacyjny

Jednym z dobrych sposobów aby zmniejszyć wysokość rat jest konsolidacja zobowiązań. I nie jest to kolejny zwykły kredyt. W ten sposób spłacisz aktualne zadłużenie, a jednocześnie zmniejszysz wysokość miesięcznej raty. W wielu sytuacjach to jedyny sposób na to aby starczyło nam na ratę kredytu. jest to jednak znacznie lepsze rozwiązanie niż nieterminowa spłata i rosnące z prędkością światła odsetki. Pamiętaj jednak, że krok 4 i 5 ściśle się ze sobą łączą. Nie staraj się o kredyt konsolidacyjny na własną rękę gdyż nie odniesiesz sukcesu. Tylko z pomocą profesjonalnego doradcy kredytowego masz szansę na kredyt konsolidacyjny w banku.

Nie wierzysz? Sprawdź sam. Nie ma przedpłat więc nic nie stracisz, a możesz zyskać nowe życie bez długów.